Badania medyczne

a. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia

Badania medyczne

Kiedy potrzebny jest endokrynolog?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Profilaktyka urazów ortopedycznych

Niektóre programy leczenia ortopedycznego są sponsorowane przez osoby, które posiadają dostęp do większych środków finansowych i chciałyby świadczyć pomoc pacjentom ortopedycznym. Jednocześnie stale obniżane są koszty leczenia ortopedycznego przez programy leczenia państwowego oraz zmianę w podejściu do pacjenta w poszczególnych przychodniach. W obecnych czasach istnieje także dostęp do zagranicznego leczenia ortopedycznego, jednak nie zawsze jest to leczenie darmowe. Dlatego osoby cierpiące z powodów ortopedycznych często muszą korzystać z prywatnej opieki ortopedycznej. Jednak trzeba pamiętać, że dużej ilości urazów ortopedycznych można byłoby zapobiec dzięki właściwej profilaktyce, dlatego wiele osób jest jej poddawanych.


Co świadczy o problemach z hormonami?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.



© 2019 http://fusion.bydgoszcz.pl/