Bądź piękna

ń mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Kontrolowana mikro

Bądź piękna

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.

Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja


Korzystaj z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych

Dbanie o odpowiedni wygląd przyświeca wielu osobom, którzy są świadomi tego, że atrakcyjna cera, włosy czy paznokcie przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Ludzie jednak dbają o swój wygląd w dwojaki sposób: jedni stawiają na domowe receptury i metodą prób i błędów próbują znaleźć najlepsze preparaty i zabiegi kosmetyczne dla siebie, inni z kolei z góry stawiają na profesjonalizm. Profesjonalne podejście jest dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia szybsze i lepsze efekty. Salony kosmetyczne, w których zatrudnieni są doświadczeni specjaliści, mogą za pomocą profesjonalnych narzędzi dokładnie przebadać naszą skórę i tym samym dobrać do niej najlepsze kosmetyki, czy odpowiednią dietę.


Definicja kosmetologii

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) ? dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Celem tych działań jest zwiększanie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego. Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę.1 W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii.2 W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego, a nie utrzymywaniu, przywracaniu czy poprawie funkcji organizmu, jak dzieje się w przypadku rehabilitacji lub dietetyki.3 Kosmetologia jest również powiązana z metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia



© 2019 http://fusion.bydgoszcz.pl/