Kwestia kupowania ciuchów. Nowe czy używane?

stylu i second handach.Ciuchy z lumpeksuInwestowanie w swój ubiór jest nie tyle przyjemnością ile koniecznością, ponieważ bez ubrań wyjść nie można. Jednak jednorazowe zakupy ciuchowe mogą spowodować znaczne uszczupl

Kwestia kupowania ciuchów. Nowe czy używane? Zmiana dużej części ciuchów nie musi być związana z dużymi wydatkami. Można kupić oraz inne części garderoby w korzystnej cenie w ciucholandach. Na szybko o modzie, stylu i second handach.

Ciuchy z lumpeksu

Inwestowanie w swój ubiór jest nie tyle przyjemnością ile koniecznością, ponieważ bez ubrań wyjść nie można. Jednak jednorazowe zakupy ciuchowe mogą spowodować znaczne uszczuplenie nasze budżetu, więc coraz więcej osób decyduje się na zakupy w lumpeksach.

Ciuchy z tzw. drugiej ręki nie koniecznie muszą być gorsze od tych nowości ze sklepowych półek, a czasami można trafić na prawdę świetne okazje. Markowe ciuchy w takich miejscach nie przekraczają 30% ceny z markowych sklepów, co prawda są używane, ale jeżeli komuś to nie przeszkadza to może bez problemu ubrać się w firmowe odzienie za dosłownie ułamek ceny.


Encyklopedia o historii odzieży

Najstarsze ubrania tworzone były ze skór, futer, liści i trawy. Najstarsze odnalezione przez archeologów kościane igły datowane są na 30 tysięcy lat przed naszą erą (znalezisko w Rosji, w roku 1988, blisko Kostionki).

Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu2.

Jednak wedle badań nad genealogią wszy ludzkiej, zrelacjonowanych przez M. Ryszkiewicza, wesz odzieżowa ewolucyjnie oddzieliła się od wszy głowowej około 42-72 tysięcy lat temu, co zdaje się świadczyć, że w tym mniej więcej czasie pojawił się ubiór jako część naszego wyposażenia kulturowego3. Mowa tu oczywiście o pełnym ubiorze ze skór, w którym mogły się zadomowić pasożyty. Nie wiemy jednak, czy pewne skromne elementy ubioru, jak na przekład przepaski biodrowe czy spódniczki z liści lub traw, jakich do dzisiaj używają plemiona tradycyjne, nie pojawiły się wcześniej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież


Definicja i opis spodni - Wikipedia

Spodnie długie, zakrywające kostki, w tym wykonaniu są elementem bardziej eleganckich ubrań. W ubraniach tych bardzo ważna jest długość spodni. Spodnie powinny być tak długie, żeby nie zaginały się na butach. Przy postawie wyprostowanej z tyłu powinny prawie sięgać obcasa, a z przodu układać się na bucie nie tworząc zagięć, najwyżej lekkie zafalowanie. Nogawka może być nieco dłuższa z tyłu niż z przodu, różnica do 2?3 cm. W czasie normalnego wykroku nogawka nie powinna odsłaniać skarpetki. Długość spodni jest obecnie dyktowana przez aktualne trendy w modzie

Spodnie krótkie, to spodnie odkrywające łydkę lub krótsze. Noszone są najczęściej latem, ze względu na wygodę i większe poczucie komfortu cieplnego. W tym wykonaniu, są uważane za mało eleganckie i niektórzy pracodawcy zabraniają noszenia krótkich spodni przez pracowników, nawet w upalne dni. Spodnie krótkie występują w wielu różnych wersjach od dziecięcych do bardzo specjalnych, np. dla wędkarzy. Takie spodnie posiadają nawet kilkanaście kieszeni-schowków na akcesoria wędkarskie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spodnie



© 2019 http://fusion.bydgoszcz.pl/