Medycyna estetyczna to jednak dalej medycyna, dlaczego?

gi poprawiające wyglądKażda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze, niestety czasami natura bywa kapryśna i nie daje nam tego, co uważamy za atrakcyjne. Zabiegi medycyny estetycznej mają to poprawić, zmienić nasz wyg

Medycyna estetyczna to jednak dalej medycyna, dlaczego? Zabiegi medycyny kosmetycznej są coraz bardziej popularne, z tego powodu klinik , które się tym zajmują również jest coraz więcej, np. . Różne zabiegi medycyny kosmetycznej.

Zabiegi poprawiajÄ…ce wyglÄ…d

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze, niestety czasami natura bywa kapryśna i nie daje nam tego, co uważamy za atrakcyjne. Zabiegi medycyny estetycznej mają to poprawić, zmienić nasz wygląd tak abyśmy dobrze czuli się we własnej skórze i z tym jak wyglądamy.

Zabiegi takie jak wygładzanie zmarszczek są dość bezpieczne dla ogólnego stanu zdrowia i można je stosować już od 25 roku życia. Wiele kobiet zdecydowałoby się na taki zabieg, aby poprawić swój wygląd i coraz więcej kobiet z nich korzysta. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest już od lat, aby wygładzać zmarszczki.


Wikipedia i definicja chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna


Jad kiełbasiany - Wikipedia

Przed zabiegiem lekarz dokładnie określa obszar, na którym występuje nadpotliwość. W tym celu stosuje się test jodowo-skrobiowy. Określone miejsce jest smarowane jodyną, a następnie obsypywane skrobią. Obszary z nadmierną potliwością po krótkim czasie ulegają zaczernieniu. Wyznaczone pole dermatolog dzieli na kwadraty o boku 1,5 cm. Następnie do każdego kwadratu wstrzykuje odpowiednio dobraną dawkę botuliny przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienka igłą. Zabieg trwa około 30 minut. Nie jest nadmiernie bolesny, jednak może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany#Zastosowanie_toksyny_botulinowej_w_medycynie



© 2019 http://fusion.bydgoszcz.pl/