Nawadnianie przydomowych ogrodów

zego domu. Jeśli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Ale dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wtopią się w neutralną, nowoczesn

Nawadnianie przydomowych ogrodów nawadnianie trawnika

Aranżacja ogrodów

Wyróżniamy dosyć dużo stylów projektowania ogrodów. Trudno powiedzieć, który z nich jest obecnie najpopularniejszy - wiele zależy też od tego, jaki jest styl naszego domu. Jeśli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu. Ale dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wtopią się w neutralną, nowoczesną bryłę domu. Z innej strony patrząc.

Kreowanie przestrzeni jest niezwykle ciekawym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jeśli nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród łączył w sobie walory estetyczne i użytkowe - zasadniczo nikt z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, by traktować ogrodnictwo jako hobby. Dobrze jest jeżeli mamy jakiś pomysł. Ale urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć architekt krajobrazu. W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Wątek jest całkiem ciekawy. Inwestując w nasz ogród, w zasadzie inwestujemy w siebie - dobrze zaaranżowany będzie wspaniałym miejscem do odpoczynku - nie tylko biernego, ale także w gronie znajomych przy zorganizowanym przez nas garden party. Piękny ogród to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest znacznie więcej. Oczywiście, jeżeli nie dysponujemy dużym obszarem, trudniej będzie nam wszystko pogodzić. Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.


Ogrodowa sztuka

Sztuka ogrodowa ? zbiór działań obejmujących projektowanie ogrodów i założeń parkowych, ale nie tylko. To również pielęgnacja zieleni, nowej oraz już istniejącej w danym miejscu. To sztuka doboru właściwych roślin ich odmian do danego terenu i warunków klimatycznych tam panujących. To sposób łączenia architektury i zieleni w taki sposób, aby pozostawały w harmonii ze sobą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_ogrodowa


Pochodzenia bonsai

Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz mówiący o bonsai pochodzi z połowy XIV w., jednak najwcześniejsze rysunki pochodzą ze skryptów z 1309 roku.

W przeszłości sztuką tą zajmowali się ludzie wysoko urodzeni ? arystokraci, osoby duchowne. Od XVII w. zajęli się nią zwykli ludzie.

Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do uprawy wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki, jałowce. Najmniej natomiast ceni się krótko żyjące gatunki roślin, jak np. topola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai



© 2019 http://fusion.bydgoszcz.pl/