Zakrywanie podłóg ze stylem

³g decyduje siÄ™ na wynajÄ™cie prawdziwych fachowców w tym zakresie. Znalezienie odpowiedniego specjalisty do kÅ‚adzenia linoleum może okazać siÄ™ nie tak proste, zwÅ‚aszcza, jeÅ›li potrzebujemy wykonawcy na naprawdÄ™ wysokim p

Zakrywanie podłóg ze stylem

Gdzie znaleźć specjalistę od kładzenia linoleum?

Pomimo, że układanie wykładzin wydaje się czynnością dość prostą to jednak większość osób planujących stworzenie takich podłóg decyduje się na wynajęcie prawdziwych fachowców w tym zakresie. Znalezienie odpowiedniego specjalisty do kładzenia linoleum może okazać się nie tak proste, zwłaszcza, jeśli potrzebujemy wykonawcy na naprawdę wysokim poziomie. W dzisiejszych czasach najłatwiej można znaleźć takiego usługodawcę korzystając z pośrednictwa Internetu w tej sferze. Możliwe jest także skorzystanie z ogłoszeń zamieszczanych w gazetach czy znajomości różnego rodzaju. Chociaż fachowcy zajmujący się takimi czynnościami, jak kładzenie wykładzin mają obecnie dużo zleceń, to warto z pewnością wcześniej umówić się na realizację takiego przedsięwzięcia.


Co jeszcze można układać na podłodze?

Płytka dywanowa ? tkanina dekoracyjna o kształcie kwadratowym, układana na podłodze, stosowana najczęściej w pomieszczeniach biurowych i komercyjnych. Płytki dywanowe posiadają warstwę spodnią wykonaną z materiałów bitumicznych lub PCV. Warstwa wierzchnia najczęściej wykonana jest metodą tuftingu lub igłowania, a użyte surowce to poliamidy, polipropylen, wełna, poliestry lub ich mieszanki.

Korzyści

Płytki dywanowe montuje się przy pomocy tzw. żelu antypoślizgowego, co pozwala wymieniać pojedyncze zniszczone płytki na nowe. W razie użycia kleju (co jednak nie pozwoli na łatwą wymianę płytki), powinien to być klej mocniejszy niż w przypadku wykładziny w rolce, ze względu na możliwość odklejania się brzegów kwadratów. Do zalet płytek dywanowych zaliczyć można mniejszą ilość odpadów (ok. 5%) w porównaniu do wykładziny z rolki (średnio ok. 20%), łatwość transportu między piętrami w stosunku do kilkumetrowej rolki wykładziny, a także znacznie mniejszą wagę: karton kwadratów płytki 50×50 cm zawierający do 5 m? płytek waży zaledwie 25 kg, zaś rolka wykładziny o szerokości 400 cm może ważyć nawet 300 kg. Do montażu płytek nie potrzeba też całkowicie wynosić mebli z pomieszczenia i przechowywać ich w drugim miejscu ? co jest konieczne w wypadku montażu wykładziny w rolce. Płytki dywanowe są też bardziej odpowiednie do montowania na podwyższanych podłogach, kryjących przewody elektryczne i komputerowe. Płytki dywanowe zachowują swój kształt dzięki warstwie włókna szklanego. Duże znaczenie mają również certyfikaty niepalności - wykładziny w rolkach posiadają zwykle klasę reakcji na ogień Cfl-S1, która jest niewystarczająca przy obecnych europejskich normach przeciwpożarowych dla większości budynków użyteczności publicznej. Płytki dywanowe z kolei posiadają certyfikat Bfl-S1 - o stopień wyższy - i wykazują lepszą ochronę w przypadku pożaru.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82ytka_dywanowa


Z czego jest linoleum?

Poli(chlorek winylu) (polichlorek winylu, PVC, PCWa) ? polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników.

Nazwa handlowa w Polsce

W obrocie handlowym w Polsce występuje jako polwinit (zmiękczony, czyli plastyfikowany i granulowany PCW) i polwiplast (granulat obuwiowy PCW). Skład tego ostatniego dla jednej z odmian to około 50% czystego polichlorku winylu, 40% plastyfikatora - np. ftalanu di(2-etyloheksylu) lub mieszaniny ftalanu di(2-etyloheksylu) z ftalanem dibutylu, ftalanem izoamylu i adypinianem di(2-etyloheksylu).

Zastosowanie

Polimer ten jest stosowany w różnych gałęziach gospodarki:

do produkcji wykładzin podłogowych, stolarki okiennej i drzwiowej, akcesoriów (w postaci różnych listew wykończeniowych), rur i kształtek do wykonywania instalacji w budynkach, jako elewacja (siding), folii, elektroizolacji (np. przewodów i kabli elektrycznych) itp.
w medycynie: dreny, sondy, cewniki, strzykawki
do wyrobu opakowań, elementów urządzeń, płyt gramofonowych, drobnych przedmiotów itp.
pokrywanie powierzchni sportowych oraz innych, zakrytych i otwartych (czasem jako igelit)
w elektrotechnice polwinit stosowany jest jako izolacja w przewodach i kablach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29



© 2019 http://fusion.bydgoszcz.pl/